Villa Pine Garden Ağva

Bir diğer inceleye aldığımız ve kendilerinde konaklama da yaptığımız otellerden biri Villa Pine Garden… Bu otel hakkında tarihi ve diğer bilgileri sizinle paylaşmak isterdik fakat şuanda kendilerine erişebileceğimiz bir web sitesi bulunmuyor. Bu sebeple sizi otele ait fotoğrafları v.b bilgileri incelemeniz için yönlendiremiyoruz. Web sitelerine yatırım yapmamaları ise eksi bir puan olarak şimdiden hanelerine yazılabilir.

Eğer yanılmıyorsak otel 10 yılı aşkın süredir Ağva’da sahipleri tarafından işletilmekte. Genel olarak otellerin Ağva nehrine yakın bölgelerde konumlanmasına rağmen bu otel Ağva nehrine epey bir uzak. Dağlık bir arazide konumlandırılmış.

Otel için tamamen müşteri yorumlarına bakarak yorumlamalar yapmaktayız. Ayrıca konaklama imkanı bulduğumuz yıllarda Ağva’nın en iyi sayılabilecek otelleri arasında kendilerini gösterebiliriz. Dürüst olmak gerekirse son derece misafirperver karşılandık ve sıcak kanlı insanlar olduklarını söyleyebiliriz. Şimdi müşteri yorumlarına bakacak olursak son duruma daha iyi hakim olabilir ve sizleri seçimleri için en doğru yoruma iletebiliriz.

Oteli tercih etmeden önce otelde konaklayan insanların değerli yorumlarını incelemenizi isteriz. Yorumlara bakarak en doğru kararı sizlerin vermenizi isteriz. Tripadvisor ve Google Yorumlarını mutlaka incelemelisiniz.

Villa Pine Garden Otel Yorumları (eksileri) 

Tripadvisor üzerinde müşteri yorumlarından bir kısmını sizin için aşağıda derledik. Gerçekçi bir eleştiri yapabilmek için konu başlığımızı ikiye ayıracağımızı söylemek isteriz; birincisi EKSİ PUAN içeren ve şikayetlerin dile geldiği bu başlıkta yayınlacak olan yorumlar, ikincisi ise ARTI PUAN olarak hanelerine yazabileceğimiz olumlu yorumlar ve düşüncelerimiz olacaktır.

Şimdi olumsuz yorumlara göz atalım:

Hatırlatma! Otel yorumları TripAdvisor üzerinden alınmıştır.

Villa Pine Garden Otel‘de en çok rahatsız olunan konuların başında temizlik ve hijyen gelmekte olduğu söylenebilir. Kahvaltıda sunulan kahvaltılıkların tazeliği ve sunumun yetersiz olduğu konusunda olumsuz düşünceler mevcut. Ayrıca kahvaltıda sunulanların bir kısmı için ki özellikle içeceklerde ek ücret yansıtılması olumsuz bir yargı oluşturmuş. Her şey dahil olarak satıldığı söylenen konaklama hizmeti paketlerinin daha genişletilmiş, dolayısıyla ziyaretçiyi daha net bilgilendiren bir hizmet paketinin sunulması gerekliliği ortaya çıkmakta.

Teknolojik yatırımların doğru yapılması gerekmekte. En basit olarak internet bağlantısı sorununun mevzu bahis bile yapılmaması gerekiyor. Fakat bu küçük konuda bile yatırımların yetersiz olması sebebiyle müşterilerden olumsuz yorumlar gelmiş.

Ağva otellerinin tümünde, genellikle standart odaların içerisinde bile jakuzi ve özellikle kış aylarının daha sıcak ve romantik geçmesi adına şömine konsepte dahil ediliyor. Elbette bu fiyatlandırmaya direkt yansıtılıyor. Fakat bu ekipmanların bakımlarının doğru dürüst yapılmadığı yorumlardan çok net anlaşılmakta. Bakımlarının yapılmaması bir kenara yine bu alanlarda hijyen eksik bırakılmış.

Yorumlardan anlaşılacağı üzere otel odaları satılana kadar olsa gerek otele erişiminiz için (eğer arabanız yoksa) servis bulunduğu ya da sizi ortak bir noktadan almak gibi iletişim esnasında bilgiler verilmekte. Fakat otele erişim için yola çıktığınızda taksi kullanmanız gerekebilir. Çünkü bu konuda yalnız bırakılabilirsiniz. Bu gibi durumlar yaşamamanız için otelden rezervasyon yapmadan önce bu konuda bilgi almalısınız.

Villa Pine Garden Genel Değerlendirme (artıları)

Ulaşım olarak her ne kadar biraz mesafe kat etseniz de otele vardığınızda yemyeşil ağaçlar ile çevrili huzurlu bir atmosfere giriyorsunuz hissini yaşayacağınıza eminiz. Ayrıca otelde yüzme havuzunun olduğu söylemek isteriz. Diğer standart hijyenik kurallara riayet etmek konusunda otelin sınıfta kaldığını hatırlarsak havuzun temizliği ve bakımı bizi düşündürmekte. Havuz bakımı hakkında kesinlikle bilgi istemelisiniz.

Odalarda yer alan tüm ekipmanlar geçer not almakta. Eğer aracınızla seyahet edecek ve çok titiz biriyseniz çarşaf, örtü v.b eşyalarınızı yanınızda götürebilirsiniz. Genel olarak Ağva’da kalınabilecek otellerden biri diyebiliriz. Umarız otel işletmecileri bu gibi olumsuz yorumları bertaraf edebilmek adına pek çok girişimde bulunmuşlardır.

 

Leave a Reply