İlginizi Çekebilir

Karadeniz Turu

By 2 Nisan 2019 No Comments

Türkiye hem tarihi hem de doğal güzellikler açısından saklı bir cennettir. Özellikle Karadeniz bölgesi doğal güzellikleriyle ülkemizi ön plana çıkarmaktadır. Doğa gezilerini seven ve tatil tercihini bu şekilde kullanan kişilerin muhakkak Karadeniz’i karış karış dolaşmaları gerekmektedir. Bunun için bazı tur şirketleri Karadeniz turu adı altında birçok değerli mimari ve kültürel eserleri turistlerle buluşturmaktadır. Karadeniz turları gerek çok yeri gezmek gerekse de büyülü bir yolculuğa çıkmak açısından çok fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda uygun fiyatlarla başlatılan turlar kısa zamanda çok yer görme şansını gezginlere sunmaktadır.

Karadeniz Turu Fiyatları

Karadeniz turu yapmayı düşünen kişiler doğal olarak fiyat bilgisi almayı talep etmektedirler. Ancak Karadeniz turlarında fiyatlar gidilecek yerler ve konaklama hizmetlerine bağlı değişiklik göstermektedir. Bunun dışında gün sayısı ve mevsim döneminin de etkili olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

Başlı başına Karadeniz turlarının yanı sıra uçaklı doğu Karadeniz turlarında da fiyatın değişken olduğu muhakkak bilinmelidir. Ancak son derece cüzi ücretlerden başlayarak büyük miktarlara varan turların olduğu unutulmamaktadır. Son olarak tur şirketlerinin fiyat politikalarının da değişiklik gösterebileceği hatırda kalmalıdır. Bu yüzden gideceğiniz rotayı belirlemek ve ona göre araştırma yapmak son derece mantıklıdır.

Karadeniz turu fiyatları genellikle pahalı olmadığı için tercih edilmektedir. Ayrıca doğayı seven ve doğa ile iç içe kalmaktan hoşlanan insanlar tatillerini hem ucuz hem de mutlu şekilde geçirebilmektedirler.

Karadeniz Turlarında Gezilen Yerler

Karadeniz turlarında daha çok doğal güzellikler gezilmektedir. Özellikle Trabzon ve Rize bölgelerinde yer alan yaylalar yoğun ilgi görmektedir. Bunun dışında Karadeniz’in saklı gölleri ve çayları da Karadeniz seyahatinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Muazzam manzarası ve eşsiz doğasıyla tercih edilen Karadeniz turlarında mimari yapıların da atlanmaması gerekmektedir. Atatürk Köşkü, Sümela Manastrı ve Ayasofya gibi tarihi yerler yalnızca Türk kültürünü değil, bu topraklarda yer almış farklı kültürleri de görmeye fırsat vermektedir.

Karadeniz denilince akla ilk gelen şey çay ve fındıktır. Karadeniz’in yamaçlarında bulunan çay tarlalarını ziyaret etmek ve hatta Rize’deki çay fabrikasına uğramak Karadeniz Turlarında tercih edilmektedir.

Türkiye’nin saklı güzelliklerinin yer aldığı Karadeniz sadece yurtiçini değil, aynı zamanda yurtdışını da kapsamaktadır. Herhangi bir vize almadan Batum’a uğrayarak bu bölgedeki tarihi güzellikleri ve doğa olaylarını da keşfetmek mümkündür. Kısacası Karadeniz turlarında gezilen yerler sayısal olarak epey fazladır.

Karadeniz Turu Yapmanın Avantajları

Karadeniz turu yapmak insana hem tarihi hem de coğrafi bilgiler katmaktadır. Bu da kişinin tatil yaparken kendisini geliştirmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca doğal güzellikler ve temiz hava ile birlikte sağlıklı tatil imkanı sunan Karadeniz turları, gezgin ruhlu olan kişilerin tercihlerinden birisidir. Muhteşem manzarası ve mimarisiyle tanınan Karadeniz’in serin suyunu içmek isteyenler, mutlaka tur olanaklarından faydalanmalıdır.

 

Leave a Reply