İstanbul’da ATV Safari Turu Yapılacak Yerler

Heyecanı seviyor ve bir macera tutkunuysanız ATV Safari Turu tam size göre. İstanbul’un strestli atmosferinden uzaklaşmak için en heyecan verici aktivite sanıyoruz ki ATV. Doğayla iç içe sevdiklerinizde birlikte heyecanlı bir geziye çıkabilirsiniz.

ATV Sporu Nedir?

Sıradışı bir görünüme sahip arazi araçlarıyla nefes kesen macera gezintisi dersek çok abartmış olmayız. Örnek ATV aracını aşağıda görebilirsiniz. ATV ingilizcede “All Terrain Vehicle” isminin kısatlamasıdır. Tüm arazi koşullarına son derece dayanıklı olacak şekilde dizayn edilmiştir. Üstü açık olan bu araç ile önlenemez kazalar yaşasanız bile kendisi çalışmaya devam edecektir. Aşağıdaki videoda ATV yarışlarının nasıl yapıldığını ve araç performanslarını izleyebilirsiniz. Eğer bu sizi heyecanlandırıyorsa ATV safarisi tam size göre.

ATV Safari Turunu Nerede Yapabilirim?

ATV safari turu yapmak ve heyecanı doruklara kadar yaşamak istiyorsanız en iyi safari turunun ŞİLE’de yapıldığı söyleyebiliriz. 18 km’lik ATV Safari yolu üzerinde 27 farklı parkur yer almakta. ATV sporunda parkurun öneminin son derece büyük olduğu düşünüldüğünde Şile’yi ilk durak olarak yazabiliriz.

ATV safariye katılabilmek için 16 yaşın üzerinde olmanız gerekmekte olduğunu unutmayın.15 dakikalık bir sürüş eğitiminden sonra 60 dakika sürecek ATV safari heyecanına katılabilirsiniz. Şile’de ATV turları fiyatları size verilecek olan özel giysiler (su geçirmez, kask v.b) dahil 125 TL’den başlıyor.

Leave a Reply