Ağva – Şile Plajları

Şehrin bunaltıcı havasından ve stresinden uzaklaşmak isteyenler için Ağva plajlarını sizin için inceledik. Karadeniz’in incecik kumunda, tertemiz denize sahip Ağva plajlarında ailenizle ve arkadaşlarınla keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Hafta sonunu, İstanbul’dan 97km uzaklıktaki Ağva beldesinin plajlarını güneşlenmek ve yüzmek için tercih edebilirsiniz. Şile-Ağva’da halk plajlarının özellikle hafta sonu özellikle yaz aylarında bir hayli kalabalık olduğunu söylemek isteriz. Fakat sahil yolunu kullanarak daha sakin plajlar bulabilmeniz mümkün.

Bu halk plajlarında büfe, şezlong, şemsiye gibi hizmetler yok. Bu bakımdan tedarikli gitmelisiniz. Ayrıca söz konusu Karadeniz suları olması sebebiyle bir o kadar akıntılara ve dalgalara dikkat etmelisiniz.

Ağva Halk Plajları

Sahilköy Plajı


Eski adıyla Domalı yeni adıyla Sahilköy Bungalov ve çadırların yer aldığı bir kamp alanı.. Kamp yapmaktan hoşlanıyorsanız ilk tercihiniz olmalı. Burada şezlogn ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Fakat yanınızda atıştırmalıklarınızı getirmeyi unutmayın!

Doğancılı Plajı


Karadeniz kıyısında güney plajlarının doku ve havasında, ince kumu ve tertemiz deniziyle Doğancılı Plajı tercih edilebilecek bir diğer noktamız. Eğer aracınızla gitmişseniz sadece araç otoparkı için ücret ödemeniz gerekiyor. Yine şezlong ve şemsiyenizin olması gerektiğini hatırlatalım.

Şile Halk Plajı


Şile’nin merkezinde yer alan bu plajda yer bulmanın neredeyse imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Bizim tercihimiz daha sakin plajlar ve keşfetmeye meraklıysanız sahilden keşif yolculuğuna başlamanız yönünde olacaktır.

Ağva Plajı


Şile Plajı gibi oldukça rahat olan bu plajda deniz suyu sıcaklığının son derece soğuk olduğunu hatırlatmak isteriz. Eğer sadece kitabını okumayı düşünüyor ve güneşlenmek sizin için yeterliyse ideal bir plaj. Fakat yine kalabalığı hesaba katmanızda fayda var. Karadenizin hırçın denizi tekrar hatırlatırız.

Kilimli Plajı


Ağva’dan 2km uzaklıktaki Kilimli koyu, ilginç kaya oluşumlarıyla meşhur. Eğer sakin bir yer arıyorsanız burası sizin için ideal olabilir. Ayrıca burada Karedeniz’e has hırçın dalgalar ve akıntılar yok. Yine de tedbirli olmanızda fayda var.

İmrenli plajı


İmrenli Plajı bilinirliliği sebebiyle bir çok insanın en uğrak yeri denilebilir. Bir çok plaja göre daha tenha ve sakin… Deniz ve sahilinin son derece temiz olduğunun söyleyebiliriz. Şezlong ve şemsiye tedbirini elden bırakmamanız gereken bir nokta daha…

Leave a Reply