İstanbul’un merkezine yaklaşık olarak 97 kilometre uzaklıkta bulunan Ağva, şirin bir tatil beldesidir. Özellikle yeşili seven ve kafa dinlemekten hoşlananların akın ettiği Ağva, yaz aylarında muhteşem güzelliğini herkese yansıtmaktadır. Daha çok şehirde yaşayan kişilerin tatillerini geçirmek için geldikleri Ağva, nehir kenarında kahvaltı fırsatı ve harikulade aktiviteleriyle dikkat çekmektedir.

Şile’de bir yerleşim yeri olan Ağva’nın konaklama konusunda da güzel mekanları bulunmaktadır. Özellikle yarım pansiyon ve butik hotel hizmeti veren işletmelerin Ağva ziyaretçileri tarafından beğenildikleri ifade edilmektedir. Uygun fiyatlar ve üstün hizmet kalitesiyle yola çıkan konaklama mekanlarının daha çok Göksü ve Yeşilçay Nehri civarlarında konuşlandıklarını ifade edebiliriz.

Ağva’da yer alan butik oteller daha çok ahşap yapıları ile antika bir görünüm verirken doğaya yakınlaşmanıza olanak sağlamaktadırlar. Bunun yanı sıra otellerde konaklayan insanların bütün ihtiyaçları düşünülmüştür. Dolayısıyla turistik anlamda Ağva’ya seyahat gerçekleştirenler tatillerini çok mutlu biçimde tamamlayabilmektedirler. Ayrıca seçeneğin çok olması da işletmeler arasındaki rekabete olduğu kadar kaliteye de etki etmiştir. Bu durum tatilciler için büyük bir artıdır. Ağva butik otel rehberi yazımızda konsepte özel bungalow ve yalnızca yetişkinleri kabul eden işletmelerin olduğunu da eklememiz gerekecektir. 

Ağva Butik Oteller Fırsatlar

Ağva’da her türlü insan topluluğunun barınabileceği konaklama tesisleri bulunmaktadır. Örneğin Ağva’ya gelirken evcil hayvanını da yanında getirecek olanlar için belirli butik oteller yer almaktadır. Bunun yanı sıra çocuk sesinden rahatsız olanlar için yetişkinlere özel oteller Ağva’da hizmet vermektedir. Ağva butik oteller fırsatlar konusunda da son derece yeterlidir. Nehir etkinlikleri düzenleyen butik otellerin yanı sıra restoran ve havuz keyfini yaşayabileceğiniz işletmelerin olması da Ağva için önemli bir değerdir. Her türlü gelir grubuna hitap eden ve tüm insanların huzurlu bir şekilde kalabilecekleri butik oteller uygun fiyatlarla hizmet vermektedirler. Kısacası doğanın eşsiz güzelliği arasında muhteşem bir tatil geçirmeyi amaçlayanlar Ağva’da butik otelleri tercih edebilirler.

Ağva Butik Otel Fiyatları

Ağva’da birçok konaklama tesisi bulunmaktadır. Dolayısıyla tatilciler konaklayacak yer sıkıntısı çekmeden tatillerini tamamlayabilmektedirler. Ağva butik otel fiyatları konusunda da ucuz bir beldedir. Yani tatilciler belirli ücretler aralığında keyifli zamanlar geçirebilmektedirler. Ortalama olarak 150 Türk Lirasından 300 Türk lirasına kadar hizmet veren işletmelerin bulunduğu ifade edilmektedir. Ancak bu fiyatların çok daha altında veya çok üstünde konaklama tesislerinin yer aldığı da belirtilmelidir.

Ağva İstanbul’a yakın olmasıyla ve güzel doğa manzaralarıyla ün yapmış bir beldedir. Bu beldedeki konaklama fiyatlarının ucuz olması da özellikle 1-2 günlük ziyaret gerçekleştirecek tatilcileri memnun etmektedir. İnternet üzerinden rezervasyon yapan butik otellerin yanı sıra Ağva’ya gittiğinizde sizi kabul edecek işletmelerin de olduğu belirtilmelidir. Meşhur tatil yerlerine göre çok daha uygun fiyatlar sunan işletmelerin hizmet kalitesinin de gayet başarılı olduğu tekrardan dile getirmeliyiz. İyi tatiller.

 

Leave a Reply