Ağva’da Nerede Kalınır?

Ziyaretçilerine birçok doğal güzellikler sunan Ağva bölgesi, genel anlamı ile Şile ilçesinde görülmeye değer yerlerle birlikte değerlendirildiğinde, tarihi ve tabiatıyla eşsiz bir tatil mekânı oluyor. Bu bölgeye seyahat düzenleyenlerin genellikle yerli turistler olduğu görülüyor. Hal böyle olunca da; her şey dâhil otellerin daha az tercih edildiği gözlemleniyor. Ağva’da kalınacak yerler, bölgeye gerçekleştirilecek seyahatin tarihi ile ilgili farklılıklar gösterebiliyor. Yaz aylarında çadır ve kamp turizmine son derece elverişli olan bölge, sonbahar ve kış aylarında; Karadeniz iklimi düşünüldüğünde, yoğun yağış alan bir bölge oluyor.

Ağva Otelleri

Marmara ve Karadeniz bölgesinin görülmeye değer en güzel noktalarından biri olan Şile ve Ağva, ziyaretçilerine birçok doğal güzelliklerin yanı sıra, tarihi görseller de sunuyor. Bu bölgede konaklama gerçekleştirecek ziyaretçilere, Ağva otelleri hizmet veriyor. Ayrıca görülmeye değer güzelliklerin birbirine yakın yerlerde ve ulaşımlarının kolay olması sebebi ile Şile otellerinin de iyi birer alternatif olduğu görülüyor. Bölgede genellikle 4 yıldızlı oteller bulunuyor. Butik oteller de ziyaretçilere iyi birer alternatif oluyor. Pansiyon bakımından da bölgede birçok kaliteli alternatif bulunuyor. 

Şile Otelleri

İstanbul’un Avrupa yakasında, Karadeniz’e kıyısı bulunan Şile ilçesi, görülmeye değer birçok tarihi ve doğal yapısı ile birçok yerli turistin dikkatini çekiyor. Şile – Ağva arasındaki iki alternatifli yolun her ikisi de birbirinden güzel manzaralar sunuyor. Ağva’da vakit geçirmek isteyenlerin, Şile otellerinde konaklama yaparak, her iki bölgeyi de doyasıya gezebilmeleri mümkün oluyor. Bölgede 5 yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar birçok konaklama alternatifi bulunuyor. Ağva merkezine nazaran daha büyük bir yerleşim bölgesi olan Şile, daha fazla otel ve pansiyon alternatifleri sunmaktadır. Ayrıca ulaşım imkanının da daha geniş olduğu görülmektedir.

Ağva’da Konaklama

Bölge, İstanbul’un merkezi yaşam alanlarına yakınlığı sebebi ile genellikle günü birlik ziyaretlerde tercih ediliyor. Bunun yanında, konaklama durumlarında kalınacak kaliteli ve temiz mekânlar bulunabiliyor. Bölgede görülmeye değer yerlerin tamamının birbirine yakın konumda olmaları sebebi ile kısa sürede Şile ve Ağva turu tamamlanabiliyor. Huzur dolu, doğayla iç içe sessiz bir tatil düşünenler, Ağva’da konaklama alternatiflerini değerlendiriyor.

Ağva’da Çadır Turizmi

Ziyaretçilerine her mevsim ayrı bir güzellik sunan eşsiz doğasıyla tanınan Ağva, günü birlik ve hafta sonu gidilbilecek en iyi tatil alternatiflerinden biri oluyor. Buraya gideceklerin öncelikle tatilden ne beklediklerine göre plan yapmaları gerekiyor. Bölge küçük bir yer olduğu için, Ege veya Akdeniz’deki gibi zengin otel çeşitliliğinden söz etmek mümkün olmuyor. Göksu ve Yeşilçay derelerinin kenarında yürüyüş ya da konaklama yapmak, orman ve sahilin güzelliğinden yararlanabilmek için, bölgeye en az 2 veya 3 gün ayırmak gerekiyor. Çadır turizmi için uygun bir ortam olan Ağva, piknik ve kamp alanları bakımından zengin ve hoş içerikler sunuyor.

Leave a Reply