Ağva İstanbul’un Şile ilçesinde yer alan ufak bir beldedir. Tarihi milattan önceye dayanan bu yerleşim yerinin turistik özellikleri beldeye olan ilgiyi arttırmaktadır. Özellikle Mayıs – Haziran ve Ağustos – Eylül aylarında yüksek doluluk oranlarına ulaşan Ağva yurtdışına çıkmadan tatil yapmak isteyen kişilerin akınına uğramaktadır. Bilhassa yeni çiftlerin balayı için değerlendirdikleri Ağva’da hem eğlence hem de sakinlik bir arada bulunmaktadır. Dolayısıyla her kesimden turistin Ağva’ya gittikleri görülmekte. Nehirleri, doğa alanları, muhteşem restoranları ve eşsiz güzelliğiyle yaz mevsiminin doyasıya geçirileceği yer Ağva ulaşım konusunda da oldukça rahattır. Başta Marmara Bölgesi’ndeki turistler olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinden turist akımına uğrayan Ağva balayı anlamında da güzel otelleriyle konaklama imkanı sunmaktadır.

Ağva Balayı Otelleri

Ağva daha çok yeni evli çiftlerin tercih ettikleri bir tatil beldesidir. Balayı münasebetiyle İstanbul’un keşmekeşinden uzaklaşmak ve kısa sürekli tatil yapmak isteyenler rotayı Ağva’ya kırmaktadırlar. Ağva balayı otelleri konseptiyle değişik bir hava yakalamıştır. Yani otellerin yeni evli çiftlere özel hizmet sunması son derece değerlidir. Aynı zamanda doğayla iç içe bulunan otellerde birçok farklı imkan bulunmaktadır. Dolayısıyla Ağva’nın yoğun ilgi görmesi son derece doğaldır. Şile’nin ufak bir yerleşim alanı olan Ağva’da genellikle yazın ikamet edilmektedir. Ancak son dönemlerde kış turizminin de yoğun olarak yaşandığı belirtilmektedir. Yine de yeni evli çiftlerin yaz tatillerini veya balayı tatillerini geçirebilecekleri bir yer olarak lanse edilen Ağva’nın sizler için ilginç deneyimler sunabileceğini belirtmeliyiz.

Ağva Balayı Paketleri Ve Turları

Kadırga ve Kilimli koyları, nehir ve trekking turlarıyla özdeşleşen Ağva’da tatil için gelenlere eşsiz konaklama imkanları sunulmaktadır. Bunun yanı sıra Ağva balayı paketleri ve turları da fiyat olarak kişilerin ceplerini yakmamaktadır. Yani ucuz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin rotayı Ağva’ya çevirmeleri son derece doğaldır. Otellerin her şey dahil konseptiyle düzenledikleri konaklama fırsatlarıyla birlikte Ağva’ya günü birlik turlar da düzenlenmektedir. Ayrıca balayı tatillerini değerlendirmek isteyen çiftler de bu paketlerden satın alarak 3-4 günlük bir yolculuğa çıkabilmektedirler.

En Çok Tercih Edilen Oteller

Ağva’ya son dönemlerde artan yoğun ilgiden dolayı konaklama tesislerinin sayısı da epey artmıştır. Bu sebeple beldede doluluk problemi yaşanmamaktadır. Daha önce hiçbir otelde yer bulamayan turistler artık çok rahat bir biçimde Ağva’da kalma fırsatı yakalamaktadırlar. En çok tercih edilen oteller Velena Hotel, Nehir Hotel ve Escape Hotel’dir. Ancak Ağva’da bulunan birçok otelin benzer hizmetler verdiğini ve bu yüzden aralarında bir fark olmadığını da aktarmamız gerekiyor. Tabii ki konfor kalitesi, konaklama ücretleri ve her şey dahil konseptleriyle aralarında bazı değişikliklerin olabileceğini de eklemeliyiz. İstanbul’un köşede kalmış en saygın tatil yerlerinden birisi olan Ağva’da balayınızı geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

Leave a Reply